Dnes je Přidat k oblíbeným

ČT 2 online

Spustit online vysílání ČT2

ČT2 (též dvojka) je druhý kanál České televize. Stanice je orientována na kulturu, vzdělávání, dokumenty a na pořady zaměřené na přírodu, historii a vědu. Stanice též vysílá zahraniční filmovou produkci, často v původním znění s českými titulky. Na stanici se též vysílají sportovní přenosy. Na stanici ČT2 je též vysílán pořad Panorama podávající informace o stavu horských středisek pomocí webové kamery.

Stanice začala vysílat jako ČST2 9. května 1970. Od počátku na tomto programu probíhalo pokusné barevné vysílání. Od roku 1973 pak bylo barevné vysílání označeno za řádné.

V roce 1990 byla stanice v rámci federalizace rozdělena na dvě stanice mezi tehdy ještě národní republiky, ČTV pro Českou republiku a S1 pro Slovenskou republiku. ČTV se později přejmenovala na ČT1 a S1 na STV1.

4. února 1994 došlo též ke změně frekvencí, na kterých jednotlivé stanice vysílaly. Do té doby existující stanice ČT3 byla zrušena a na její tehdejší frekvenci nyní vysílala ČT2. Na tehdejší frekvenci ČT2 začala vysílat nově vzniklá stanice TV Nova. Dnešní stanice ČT2 tak vysílá na původně třetím federálním okruhu České televize, zatímco stanice ČT1 vysílá na původním druhém kanálu Československé televize.

Celkem spuštěno: 63688x

České televize (25) Slovenské televize (18) Televizní program Livescore U.S. a UK televize (10) Sportovní televize (9) Online přenosy Chat Problém?

Televize-online.eu on Facebook
Design a kód televize-online.eu © 2015 | Mapa webu | Nahoru | Partneři [CNW:Counter]